Media o nas

09.03.2022

OUTSOURCING KADR MA SENS

Rozmowa z Edytą Nieborak, Business Owner i CEO oraz Przemysławem Hermańskim, Business Owner firmy SPEK, o tym, w jaki sposób poszukiwanie wykwalifikowanych pracowników w najdalszych regionach świata stało się antidotum na rozwiązywanie problemów kadrowych w polskich firmach.

01.03.2022

Hermański ze Spek: Zgłaszajcie nam miejsca pracy. Chcemy pomóc Ukraińcom

– Prosimy przedsiębiorców żeby zgłaszali nam potrzebę zatrudnienia, wolnych etatów żebyśmy mogli zapewnić tym ludziom dach nad głową, godne życie – mówi Przemysław Hermański, Business Owner Spek.

28.02.2022

Zrezygnowali z zarobków, by pomóc imigrantom z Ukrainy

Firma rekrutacyjna Spek w związku z sytuacją na Ukrainie zdecydowała o rezygnacji z zarobku agencji i zwróciła się do przedsiębiorców z prośbą o zgłaszanie potrzeb kadrowych.

28.02.2022

SPEK – apel do pracodawców

SPEK w związku z sytuacją na Ukrainie zdecydowała o rezygnacji z zarobku agencji i zwraca się do przedsiębiorców z prośbą o zgłaszanie potrzeb kadrowych. SPEK świadczy usługi w zakresie rekrutacji pracowników z zagranicy, legalizacji zatrudnienia cudzoziemców, a także doradztwa personalnego i outsourcingu.

05.01.2022

Rąk do pracy może zabraknąć. Na ratunek pracownicy z Afryki i Azji

Pochodzący ze Wschodu pracownicy będą wyjeżdżać z naszego kraju m.in. do Niemiec, czemu będzie sprzyjać poluzowanie tamtejszych przepisów – prognozuje pośrednictwa pracy SPEK. Dlatego planuje sprowadzić kilkuset kandydatów do pracy z Azji i Afryki już na początku tego roku i kilkakrotnie więcej w całym 2022 r.

05.01.2022

SPEK sprowadzi kilkuset kandydatów do pracy

SPEK oczekuje dalszego odpływu pracowników ze Wschodu z naszego kraju m.in. do Niemiec, czemu będzie sprzyjać poluzowanie tamtejszych przepisów, dlatego też planuje sprowadzić kilkuset kandydatów do pracy z Azji i Afryki już na początku tego roku i kilkakrotnie więcej w całym 2022 r., podał SPEK. Spółka rozpocznie także budowę sieci własnych hosteli dla pracowników, aby poprawić ich dostępność dla centrów logistycznych i dużych zakładów pracy.

01.09.2021

Przedsiębiorstwa potrzebują dobrych programów motywacyjnych

Przedsiębiorstwa w Polsce ze względu na permanentne niedobory na rynku pracy mają kłopoty z obsadzeniem wielu stanowisk, a jednocześnie muszą zmagać się z coraz większą rotacją pracowników. Rozwiązaniem mogą okazać się lepsze programy motywacyjne wpływające na poprawę wydajności uważają, specjaliści z agencji pracy SPEK …

31.08.2021

Rosnącą rotację pracowników mogą ograniczyć lepsze programy motywacyjne

Przedsiębiorstwa w Polsce ze względu na permanentne niedobory na rynku pracy mają kłopoty z obsadzeniem wielu stanowisk, a jednocześnie muszą zmagać się z coraz większą rotacją pracowników. Rozwiązaniem mogą okazać się lepsze programy motywacyjne wpływające na poprawę wydajności, uważają specjaliści z agencji pracy SPEK …

31.08.2021

Przedsiębiorstwa potrzebują dobrych programów motywacyjnych. Podwyżki płac zatrzymają pracowników tylko na chwilę

Przedsiębiorstwa w Polsce ze względu na permanentne niedobory na rynku pracy mają kłopoty z obsadzeniem wielu stanowisk, a jednocześnie muszą zmagać się z coraz większą rotacją pracowników. Rozwiązaniem mogą okazać się lepsze programy motywacyjne wpływające na poprawę wydajności uważają, specjaliści z agencji pracy SPEK …

20.08.2021

Filipińczycy i Egipcjanie zamiast Ukraińców i Białorusinów? To realny scenariusz.

Ukrainy czy Białorusi. By zapełnić tę lukę, przedsiębiorcy coraz śmielej sięgają po pracowników z Afryki czy Azji, jednak zatrudnienie to spore wyzwanie.

19.08.2021

Brak pracowników na rynku mogą wypełnić kandydaci z Afryki i Azji

Przedsiębiorstwa sięgają po kandydatów z Dalekiego Wschodu czy Afryki, a to z kolei często wiąże się z problemami wynikającymi z różnic kulturowych, uważa prezes agencji pracy SPEK Edyta Nieborak.

26.07.2021

Po zniesieniu stanu epidemii 50 tys. obcokrajowców może stracić pracę

Rodzimi pracodawcy mają coraz większe trudności ze znalezieniem rąk do pracy. Co gorsza, eksperci ostrzegają, że już wkrótce z polskiego rynku może wyparować nawet kilkadziesiąt tysięcy obcokrajowców.

21.07.2021

Spek wybiera do współpracy PR White Magick

Agencja PR White-Magick rozpoczęła obsługę międzynarodowej agencji pracy Spek.

20.07.2021

Zniesienie restrykcji może oznaczać utratę pracy dla obcokrajowców w Polsce

Odwołanie stanu epidemii zagraża obcokrajowcom w Polsce. Pracę stracić może nawet 50 tysięcy osób, wszystko przez problemy z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń …